23 Mayıs 2010 Pazar

BİRAZ VOGUE PARİS BİRAZ GİVENCHY AMA EN ÇOK RİCARDO TİSCİ...

Beni takip edenler Vogue dergileri içinde ençok Vogue Parisi takip ettiğimide iyi bilirler.E malum modanın anavatanı Paris olunca ....
Genel de ağzımın suyu akarak çevirdiğim sayfaların bizim Vogue da da yer alması dileğiyle biraz uzunca olacağı şimdiden belli olan yazımıza başlayalım ....
Keyifli seyirler ve okumalar ...
Buyurun bakalım....
İlk foroğraflarımız anladığız üzre Vogue Paris June/July 2010 'nun sayfalarından kopma :))
Givency Haute Couture kadın giyim için son ilham perisi Ciara gibi gözüksede , designerı Ricardo Tisci 'nin geniş vizyonu sayesinde Simon Nessman ve Paolo Rolden ' de ona eşlik ediyor.Mert Alaş ve Marcus Piggott ' un objektifinden çıkan bu karelere styling olarak el atmadan duramayan Ricardo Tisci ' nin üstün bakış açısı fotoğraflardan bizlere doğru akan ve tüyler ürperten hissiyatlar...Religious imgelerle süslenen bu kareler Givenchy 'nin haute couture koleksiyonundan çok Givenchy art koleksiyonuymuş hissiyatı uyandırıyor.

Bir kez daha vurguluyoruz "MODA SANATTIR":)))
Birazda İtalyan designer Ricardo Tisci 'den bahsedelim isterim.Aslında bahane arıyodum bu kareler bahanesi oldu.İlk günden beri sıkı takipçisi olduğum bu isim İtalya doğumlu ...9 kardeşin tek erkeği olarak dünyaya gelen Ricardo yarışmalara katılıp burslar kazanarak İngiltere nin ünlü akademilerinden Central Saint Martins ' e girmeye hak kazanıyor.
2005 yılında mezun olduğunda tasarımlarındaki Gothic dokunuşlar , space-age ve minimalism onun cazibesini ortaya çıkarmış ve Givenchy markasının dikkatini çekmiştir.2005 yılında haute couture kadın giyimde creative director olarak başladığı markada 2008 yılında haute couture erkek giyim ve erkek aksesuar bölümlerinde designerlık yapmaya başlamıştır.
2008 yılında Madonna' nın "Sticky and Sweet Tour" kostümlerinide dizayn etmiştir. Son olarak 2010 reklam kampanyasında uzun yıllar asistanı olarak çalışan Brezilya lı transseksüel model Leo T. ' nin yer almasıyla odakları üstüne toplayan tasarımcı henüz genç olmasına karşın bir çok iş başarmış ve beni kendine hayran bırakmıştır.

Madonna nın "Sticky and Sweet Tour "' ndan kostüm eskizi ....


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

 
Fashion Blogs - BlogCatalog Blog Directory