26 Temmuz 2010 Pazartesi

PARİS COUTURE - ELİE SAAB

Ve couture ve Elie Saab diyoruz...
Zuhair Murad gibi Beyrut doğumlu olan tasarımcı bir çok meslektaşından farklı olarak bu işe 9 yaşında başlamış.Evet 9 yaşında annesi ve ablasından öğrendiği terzilik ile buralara kadar uzanan bir hayat hikayesi.Her ne kadar ilk kez 2003 yılında Paris Couture haftasında yer alsada 2002 yılında Halle Berry nin Oscar töreninde giydiği kıyafeti sonrasında ünlüler dünyasının favori tasarımcıları arasına girmeyi başardı.Bu koleksiyonunda bir çok parçasını kırmızı halılarda göreceğinizden eminim...

Palais de Chaillot'da gerçekleşen defilede Elie Saab her zamanki gibi muhteşem bir haute couture koleksiyonuyla karşımızda...Toprak tonları, nil yeşili,duman rengi , karamel ,bejler ve Valentino nun kullanmadığı daha doğrusu az kullandığı kırmızının en yakut halinin hakim olduğu koleksiyonda uzun gece elbiseleri ağırlıktaydı.
Croise yakalı ve saçaklı elbiselerin de yer aldığı koleksiyonda aksesuar kullanılmamıştı.Alev alev dijital baskılarda dikkat çeken detaylar arasındaydı.
Elie Saab sade ve şık tasarımlarıyla arap kökenliysem illede pul boncuk kullanmam diyerek gayet modernist bir koleksiyona imza attı.
Beğendim , Paylaştım...
Buyurun bakalım...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

 
Fashion Blogs - BlogCatalog Blog Directory